Masz pytanie? Chcesz się umówić? +48 22 101 01 75, +48 22 101 72 71
9-porad

9 porad o makijażu i nie tylko dla osób noszących okulary

Dla wielu osób, które noszą okulary, makijaż schodzi na drugi plan. Myślą, że skoro noszą okulary, wszystko, co nałożą na twarz, będzie albo zasłonięte i nie będzie dobrze widoczne, albo będzie kolidowało z kolorem, kształtem lub wyglądem oprawek.

To, że używasz okularów, nie oznacza, że nie możesz cieszyć się pięknym makijażem. Oto kilka rad i sztuczek, o których musisz wiedzieć!

Decyzja, którego produktu użyć do makijażu, w jakim odcieniu i w jaki sposób go nakładać, nie jest dla większości z nas oczywista, nawet kiedy nie nosimy okularów. Jeśli jednak nosisz okulary, to podczas planowania swego wyglądu musisz zawsze brać pod uwagę kształt, rozmiar i kolor oprawek. Musisz też pamiętać, że możesz nie widzieć dokładnie, jak nakładasz makijaż. Na nasze szczęście inni użytkownicy okularów stworzyli już super sztuczki ułatwiające okularnikom korzystanie z pełnej mocy makijażu.

Artykuł ten nie jest jedynie dla osób noszących okulary i szukających porad w makeup’ie. Triki, które przedstawimy, są bardzo przydatne dla nowych i doświadczonych użytkowników okularów. Bez względu na to, czy noszą makeup czy nie.

Użyj bazy pod cienie, aby utrzymać okulary na swoim miejscu

Jest bardziej niż irytujące, gdy okulary przesuwają się za każdym razem, gdy patrzysz w górę, w dół czy w bok. Ale jeśli nałożysz niewielką ilość bazy pod cienie do powiek na nosie, w miejscu, w którym powinny opierać się twoje okulary, pozostaną one na swoim miejscu i nie będą się ślizgać. Ta sztuczka działa, ponieważ baza, której zadaniem jest utrzymywanie cieni do powiek na swoim miejscu, ma na swej powierzchni nieznaczną lepkość, która zapewni, że twoje okulary również pozostaną na miejscu. Niezłe, prawda!?

Używaj cienia jaśniejszego niż ramki twoich okularów

Prawdopodobnie zawsze będziesz musiała trochę poeksperymentować aby zobaczyć, co najlepiej pasuje do twoich konkretnych oprawek, ale jeśli nie masz pewności i chcesz skorzystać z gotowej, pewnej rady, to zawsze trzymaj się jaśniejszego koloru. Jeśli nosisz kolorowe oprawki, to cień do powiek powinien być zawsze jaśniejszy, aby twoje oczy były właściwie wyeksponowane. Neutralny kolor oprawek daje zdecydowanie więcej opcji eksperymentowania. Gotowa?

Dopasuj swoją konturówkę do oprawek

Jeśli nosisz okulary i nie masz pewności jak nakładać kreski konturówką, prawdopodobnie nie jesteś osamotniona w tym wyzwaniu. Istnieje jednak bardzo prosta zasada: jeśli twoje oprawki są grube, wybierz grubą kredkę, a jeśli są cienkie, twoja konturówka również powinna. Łatwe, prawda?

Użyj krótkich pędzli podróżnych

Jeśli jesteś krótkowidzem, rozważ zakup zestawu pędzli podróżnych. Krótsze pędzle podróżne pozwolą ci zbliżyć się do lustra, dzięki czemu będziesz mogła lepiej widzieć efekty nakładając makeup. Ta porada szczególnie przyda się w przypadku makijażu oczu, gdzie potrzebna jest duża precyzja.

Zawsze wybieraj maskarę zwiększającą objętość

Podkręć swoje rzęsy, a następnie nałóż czarny tusz do rzęs zwiększający ich gęstość i objętość, zamiast próbować je wydłużać. Maskary mające na celu wydłużanie rzęs spowodują, że twoje rzęsy będą muskać twoje soczewki, a to może zostawiać na nich smugi. Nie tylko popsujesz makijaż, ale jeszcze będziesz musiała czyścić szkła.

Korektor twoim przyjacielem

Niektóre oprawki mogą zbyt mocno podkreślać łuki, dołki pod okiem, co zdecydowanie nie jest tym, czego oczekujesz. Jest to szczególnie prawdopodobne w przypadku ramek z soczewkami dla dalekowidzów. Aby skutecznie przeciwdziałać takiemu efektowi musisz dodać do swego arsenału makijażowego korektor. Zaaplikuj go i jesteś gotowa ruszać.

Swoje soczewki czyść za pomocą rozcieńczonego mydła lub płynu do naczyń

Niektóre środki czyszczące będą zbyt mocne dla twoich soczewek i oprawek. Najlepszym rozwiązaniem do mycia okularów jest mydło, które rozcieńczone odrobiną ciepłej wody jest najlepszym środkiem czyszczącym dla twoich okularów.

Błyszcząca farba lub taśma rozświetlą twoje etui na okulary

Na pewno wiesz, jak łatwo jest zgubić etui na okulary w ciemności. Jeśli wykorzystasz odrobinę fluorescencyjnej farby lub taśmy, będziesz w stanie wyśledzić etui bez względu na ciemność. Dodatkowo to rozwiązanie, które jest wybitnie tanie.

Wykałaczka ratunkiem dla luźnej lub brakującej śrubki

Jeśli nagle zgubisz śrubkę z oprawek twoich okularów, możesz znaleźć się w niezręcznej sytuacji. Szczególnie, jeśli nie masz innej opcji, by bez okularów dobrze widzieć i jakoś przetrwać. Nie panikuj. Jeśli tylko znajdziesz gdzieś wykałaczkę, jesteś uratowana. Włóż wykałaczkę w miejsce brakującej śrubki, a następnie delikatnie ją złam. Nikt nie zauważy różnicy, a ty będziesz komfortowo korzystała z chwili. Jakże sprytna sztuczka, prawda?

Więcej w tej kategorii

Przedłużanie rzęs – dostępne w salonach Eyebar

Jeśli marzysz o hipnotyzującym spojrzeniu i długich, gęstych rzęsach, przedłużanie rzęs to zabieg stworzony dla Ciebie! Podkreślone rzęsy sprawiają, że spojrzenie staje się zalotne i wyraziste. Diametralnie wpływają na wygląd twarzy. Jednak wiele z nas nie posiada naturalnie długich i grubych włosków.  Dzięki zabiegowi przedłużania będziesz mogła cieszyć się pięknym spojrzeniem każdego dnia. Dodatkowo oszczędzisz czas, który spędzasz na codziennym makijażu.

Goodbye mascaro do tuszowania rzęs!

Twoim marzeniem są piękne, długie i podkręcone rzęsy? Masz dość codziennego tuszowania rzęs i usuwania w ciągu dnia resztek tuszu z policzków? Mamy dla Ciebie wyzwanie. Zapomnij o tuszu do rzęs przez 42 dni. Postaw na laminację rzęs z koloryzacją! To bezpieczny zabieg gwarantujący spektakularne i naturalne rezultaty. Sprawdź, na czym polega jego magia.

Dzień Matki 2022 – jak go spędzić?

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. To szczególne święto, w którym możemy podziękować naszym Mamom za wszystko, co dla nas zrobiły. Pora więc pomyśleć, jak spędzić ten wyjątkowy dzień.

Eyebar na Instagramie
Salony Eyebar

-20% NA WSZYSTKIE USŁUGI

Zarejestruj się teraz i odbierz swój voucher zniżkowy...

Zniżka na wszystkie usługi podczas pierwszej wizyty. Naliczana od cen regularnych. Promocja nie łączy się z innymi.

-20% NA WSZYSTKIE USŁUGI

Zarejestruj się teraz i odbierz swój voucher zniżkowy...

Zniżka na wszystkie usługi podczas pierwszej wizyty. Naliczana od cen regularnych. Promocja nie łączy się z innymi.