Business look

Niewiele z nas wie, że makijaż biznesowy to jeden z trudniejszych rodzajów make-upów do wykonania. Biznesowy look powinien być naturalny, nieprzerysowany, a z drugiej strony musi podkreślać charakter, elegancję i profesjonalizm. Przy takim makijażu istotny jest umiar.

Make-up powinien pasować do biznesowego dress code’u, dlatego zawsze warto sprawdzić, czy firma posiada konkretne wytyczne co do wyglądu w pracy. Weźmy pod uwagę to, jak na co dzień się malujemy – nie możemy robić niczego wbrew sobie. Makijaż, który mamy na sobie w czasie pracy, powinien dodać nam pewności siebie. Musi być trwały i nieskazitelny przez cały dzień. Nie powinnyśmy w czasie pracy martwić się naszym wyglądem, a skupić uwagę na firmowych obowiązkach.

Makijaż biznesowy powinien być stonowany, wykonany w naturalnych kolorach. Najlepiej sprawdzą się odcienie brązów, nude, złoty beż, wanilia, brzoskwinia, czy stonowana śliwka. Podobnie jest w przypadku pomadek. Z najintensywniejszych odcieni dopuszczalny w biznesie na ustach jest kolor czerwony, ale trzeba uważać, bo jest on trudny w noszeniu i nie wszystkim kobietom pasuje. Jeśli jednak decydujemy się na użycie pomadki, wybierzmy taką, która się nie rozmaże i nie przetransportuje na zęby. Dobór kolorystyki powinien podkreślać naszą urodę i pasować do koloru naszych oczu, cery i włosów.

Pamiętajmy, że oświetlenie większości biur jest chłodne i ma tendencję do wydobywania bladości skóry, dlatego warto delikatnie rozjaśnić cerę i stosować ciepłe odcienie produktów. Unikajmy jednak przesadnego błysku – glov zarezerwujmy na wielkie wyjścia. Ważne, żeby mocno zmatowić czoło, nos i brodę, czyli te części twarzy, które najszybciej zaczynają nam się świecić. Dopuszczalny jest lekki błysk na powiece oraz kościach policzkowych.

A co dla biznesmenów?

Cieszy nas, że coraz częściej mężczyźni zwracają uwagę na swój wygląd. Profesjonalny look nie tylko pomaga w negocjacjach biznesowych, ale także w życiu prywatnym! Panowie mogą dbać o codzienną pielęgnację, ale wizyta u profesjonalisty jeszcze nikomu nie zaszkodziła! W Eyebar przygotowaliśmy usługi dedykowane mężczyznom. Eyebar System Men, czyli stylizacja brwi męskich, które kształtem bardzo różnią się od kobiecych. Celem tego zabiegu jest naturalne ujarzmienie męskich brwi. Profesjonalna stylizacja tylko podkreśli męski wyraz twarzy – już od 29 zł z kartą Eyebar. O czym jeszcze powinni pamiętać mężczyźni? O paznokciach – zadbane dłonie i perfekcyjny manicure to przepustka do kariery, a często również i miłości! Warto, żeby paznokcie były zawsze wypielęgnowane, to dodaje elegancji i profesjonalizmu.

Pełną ofertę naszych usług oraz ich ceny znajdziecie tutaj.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email
Więcej w tej kategorii

Przejrzyj kosmetyczkę z Eyebar

Kiedy ostatni raz zrobiłaś porządek w swojej kosmetyczce? I nie chodzi tu o ułożenie produktów, a dokładny przegląd kosmetyków – składów, dat i ewentualnej wymiany, jeśli z czegoś nie korzystasz. W Eyebar możesz umówić się na konsultację z wizażystką, która podpowie na co warto zwrócić szczególną uwagę. A tymczasem…

Foxy brows

Uzyskanie właściwego kształtu brwi to dopiero połowa drogi do ideału. Co jeszcze jest istotne, aby otrzymać perfekcyjny efekt? Oczywiście kolor brwi! W Eyebar klientki najczęściej pytają nas, jak odnaleźć właściwy kolor dla ramy oka? Są dwa główne czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy doborze koloru brwi: tonacja skóry i barwa włosów.

Przygotuj się na Halloween z Eyebar – wychodzisz i straszysz!

Z roku na rok coraz więcej osób wybiera się na halloweenową, przebieraną imprezę. Coraz bardziej lubimy mroczny klimat przełomu października i listopada. Na popularności zyskują okolicznościowe bale przebierańców. Szczególnie lubią je osoby, które potrafią wykonać przekonującą charakteryzację – im więcej krwi, wystających kości i ran, tym lepiej!

A Ty jaki masz kształt brwi?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i zdradzają emocje, jakie odczuwa człowiek. Dlatego też, bardzo istotna jest oprawa oczu, która nadaje im wyraz i charakter.

Eyebar na Instagramie
Salony Eyebar

Umów się on-line teraz!