Higiena i bezpieczeństwo

Salony urody, kosmetyczne i wszelkie miejsca beauty od zawsze cieszyły się popularnością. Każdemu klientowi zależy na bezpieczeństwie w trakcie usługi.

Chcemy, aby efekt po usłudze był dla nas zadowalający, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że z efektem tym łączy się również bezpieczeństwo dotyczące czystości, a mówiąc konkretnie – sterylności. Większość klientów salonów urody prawdopodobnie nigdy nawet nie zwróciła uwagi na to, jakimi narzędziami posługuje się osoba wykonująca usługę. Nadszedł czas, by powiedzieć głośno, na co należy zwracać uwagę podczas wykonywania usług i dlaczego jest to tak ważne dla naszego bezpieczeństwa.

Najważniejsza jest sterylizacja. Jest to proces, w wyniku którego otrzymujemy przedmioty jałowe. Oznacza to, że ich powierzchnia jest wolna od wszelkiego rodzaju mikroorganizmów. Są one niszczone we wszystkich formach – zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych. Sterylizacji powinny być poddawane wszystkie narzędzia, których używanie wiąże się z niebezpieczeństwem naruszenia ciągłości tkanek. Są to przede wszystkim narzędzia do pedicure oraz manicure.

W Eyebar każdy salon wyposażony jest w autoklaw. Służy on do sterylizacji parowej, czyli obecnie najbezpieczniejszej. W temperaturze od 121 do 134°C niszczone są wszelkie drobnoustroje. Dzięki temu każdego dnia na bieżąco przygotowujemy dla Was bezpieczny pakiet narzędzi. Narzędzia po użyciu przez stylistkę są dokładnie myte pod bieżącą wodą, następnie osuszane. Kolejnym etapem jest zapakowanie ich do tzw. rękawa do sterylizacji narzędzi. Tak przygotowany pakiet wkładany jest do autoklawu i poddawany procesowi sterylizacji, który trwa ok. od 1 do 1,5 godziny. Rękaw do sterylizacji zdradzi nam, czy narzędzia są prawidłowo wysterylizowane. Wiecie jak to sprawdzić? Pakiet wysterylizowany powinien mieć na rękawie czarną kropkę. Jej brak oznacza, że narzędzia nie były poddane sterylizacji. Zawsze przed usługą warto sprawdzić, czy pakiet, który stylistka powinna otworzyć przy nas, ma czarną kropkę – oznaczenie to pojawia się tylko przy sterylizacji w autoklawie. Uwaga, na „pozorną” czystość czyli dezynfekcję. Dezynfekcja to tylko powierzchowne umycie narzędzi specjalnymi preparatami i może służyć jako wstępne czyszczenie. Dezynfekcja nie chroni przed przenoszeniem chorób!

Kolejną ważną kwestią w sprawie bezpieczeństwa w gabinecie są rękawiczki ochronne na dłonie. Stylistka zawsze powinna zabezpieczyć swoje dłonie jednorazowymi rękawiczkami (np. nitrylowe lub lateksowe), które po każdej usłudze należy wymieniać na nowe.

Warto również poruszyć temat pilniczków do paznokci. Pilniczek metalowy, szklany czy papierowy służy do skrócenia lub wyrównania płytki paznokcia. Pod naszymi paznokciami kryją się drobnoustroje które w wyniku piłowania przechodzą na powierzchnię pilniczka. Dlatego dla każdej klientki powinny być stosowane jednorazowe pilniczki. Ważne jest, by jeden pilniczek był używany dla jednej osoby. W Eyebar nie przechowujemy pilniczków. Każda z Was do usługi otrzymuje nowy jednorazowy pilniczek, który po wykonanej usłudze jest zabierany przez klientkę do domu lub niszczony. Nigdy nie używamy go ponownie. Gwarantuje to stuprocentowe bezpieczeństwo.

Drogie klientki wybierając salon, w którym będziecie chciały poddać się usługom manicure lub pedicure, róbcie to świadomie! Najważniejsze punkty higieny:

  • czysty salon
  • mycie przez stylistkę rąk przed zabiegiem i po nim
  • dezynfekcja rąk i stóp klientki przed rozpoczęciem stylizacji paznokci
  • sterylizowane narzędzia (czarna kropka na torebce)
  • jednorazowe rękawiczki u stylistki, waciki
  • jednorazowy pilniczek do każdej usługi oraz patyczki do skórek, kapturki ścierające

 

Tylko te zasady dają gwarancję bezpieczeństwa. W Eyebar przestrzegamy wszystkich, dlatego możecie być spokojne o swoje bezpieczeństwo.

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on email
Więcej w tej kategorii

Domowe SPA w okresie kwarantanny

Kochane #eyebargirls, w tym trudnym czasie, chciałybyśmy przekazywać Wam same przyjemne informacje, które pozwolą nam chociaż przez chwilę zająć myśli czymś innym. Przygotowałyśmy dla Was kilka propozycji na wiosenne, domowe spa.

Botoks = bomba witaminowa

Zastanawiałaś się, czym jest botoks, który proponuje Ci brow masterka podczas stylizacji brwi lub rzęs? Nazwa intryguje i wzbudza sporo kontrowersji, ale to nic innego jak bomba witaminowa – głęboko odżywcza kuracja dla Twoich włosków.

Karnawałowy zawrót głowy

Gorący, karnawałowy okres to liczne zabawy, a na nie stylizacje włosów, makijaży i paznokci. Zastanawiasz się, co jest najmodniejsze w tym sezonie i chcesz poczuć się jak gwiazda na czerwonym dywanie? Oddaj się w ręce profesjonalistek! Stylistki Eyebar podpowiadają co wybrać, aby wyróżniać się na karnawałowej zabawie.

Przejrzyj kosmetyczkę z Eyebar

Kiedy ostatni raz zrobiłaś porządek w swojej kosmetyczce? I nie chodzi tu o ułożenie produktów, a dokładny przegląd kosmetyków – składów, dat i ewentualnej wymiany, jeśli z czegoś nie korzystasz. W Eyebar możesz umówić się na konsultację z wizażystką, która podpowie na co warto zwrócić szczególną uwagę. A tymczasem…

Business look

Niewiele z nas wie, że makijaż biznesowy to jeden z trudniejszych rodzajów make-upów do wykonania. Biznesowy look powinien być naturalny, nieprzerysowany, a z drugiej strony musi podkreślać charakter, elegancję i profesjonalizm. Przy takim makijażu istotny jest umiar.

Foxy brows

Uzyskanie właściwego kształtu brwi to dopiero połowa drogi do ideału. Co jeszcze jest istotne, aby otrzymać perfekcyjny efekt? Oczywiście kolor brwi! W Eyebar klientki najczęściej pytają nas, jak odnaleźć właściwy kolor dla ramy oka? Są dwa główne czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy doborze koloru brwi: tonacja skóry i barwa włosów.

Eyebar na Instagramie
Salony Eyebar

Umów się on-line teraz!

Całym sercem popieramy akcję #stayathome #zostanwdomu.

Dlatego salony Eyebar pozostają zamknięte, a my przygotowaliśmy dla Was coś wyjątkowego!

Życzymy zdrowia!
#eyebarteam