Masz pytanie? Chcesz się umówić? +48 22 101 01 75, +48 22 101 72 71

Higiena i bezpieczeństwo

Salony urody, kosmetyczne i wszelkie miejsca beauty od zawsze cieszyły się popularnością. Każdemu klientowi zależy na bezpieczeństwie w trakcie usługi.

Chcemy, aby efekt po usłudze był dla nas zadowalający, ale nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że z efektem tym łączy się również bezpieczeństwo dotyczące czystości, a mówiąc konkretnie – sterylności. Większość klientów salonów urody prawdopodobnie nigdy nawet nie zwróciła uwagi na to, jakimi narzędziami posługuje się osoba wykonująca usługę. Nadszedł czas, by powiedzieć głośno, na co należy zwracać uwagę podczas wykonywania usług i dlaczego jest to tak ważne dla naszego bezpieczeństwa.

Najważniejsza jest sterylizacja. Jest to proces, w wyniku którego otrzymujemy przedmioty jałowe. Oznacza to, że ich powierzchnia jest wolna od wszelkiego rodzaju mikroorganizmów. Są one niszczone we wszystkich formach – zarówno wegetatywnych, jak i przetrwalnikowych. Sterylizacji powinny być poddawane wszystkie narzędzia, których używanie wiąże się z niebezpieczeństwem naruszenia ciągłości tkanek. Są to przede wszystkim narzędzia do pedicure oraz manicure.

W Eyebar każdy salon wyposażony jest w autoklaw. Służy on do sterylizacji parowej, czyli obecnie najbezpieczniejszej. W temperaturze od 121 do 134°C niszczone są wszelkie drobnoustroje. Dzięki temu każdego dnia na bieżąco przygotowujemy dla Was bezpieczny pakiet narzędzi. Narzędzia po użyciu przez stylistkę są dokładnie myte pod bieżącą wodą, następnie osuszane. Kolejnym etapem jest zapakowanie ich do tzw. rękawa do sterylizacji narzędzi. Tak przygotowany pakiet wkładany jest do autoklawu i poddawany procesowi sterylizacji, który trwa ok. od 1 do 1,5 godziny. Rękaw do sterylizacji zdradzi nam, czy narzędzia są prawidłowo wysterylizowane. Wiecie jak to sprawdzić? Pakiet wysterylizowany powinien mieć na rękawie czarną kropkę. Jej brak oznacza, że narzędzia nie były poddane sterylizacji. Zawsze przed usługą warto sprawdzić, czy pakiet, który stylistka powinna otworzyć przy nas, ma czarną kropkę – oznaczenie to pojawia się tylko przy sterylizacji w autoklawie. Uwaga, na „pozorną” czystość czyli dezynfekcję. Dezynfekcja to tylko powierzchowne umycie narzędzi specjalnymi preparatami i może służyć jako wstępne czyszczenie. Dezynfekcja nie chroni przed przenoszeniem chorób!

Kolejną ważną kwestią w sprawie bezpieczeństwa w gabinecie są rękawiczki ochronne na dłonie. Stylistka zawsze powinna zabezpieczyć swoje dłonie jednorazowymi rękawiczkami (np. nitrylowe lub lateksowe), które po każdej usłudze należy wymieniać na nowe.

Warto również poruszyć temat pilniczków do paznokci. Pilniczek metalowy, szklany czy papierowy służy do skrócenia lub wyrównania płytki paznokcia. Pod naszymi paznokciami kryją się drobnoustroje które w wyniku piłowania przechodzą na powierzchnię pilniczka. Dlatego dla każdej klientki powinny być stosowane jednorazowe pilniczki. Ważne jest, by jeden pilniczek był używany dla jednej osoby. W Eyebar nie przechowujemy pilniczków. Każda z Was do usługi otrzymuje nowy jednorazowy pilniczek, który po wykonanej usłudze jest zabierany przez klientkę do domu lub niszczony. Nigdy nie używamy go ponownie. Gwarantuje to stuprocentowe bezpieczeństwo.

Drogie klientki wybierając salon, w którym będziecie chciały poddać się usługom manicure lub pedicure, róbcie to świadomie! Najważniejsze punkty higieny:

  • czysty salon
  • mycie przez stylistkę rąk przed zabiegiem i po nim
  • dezynfekcja rąk i stóp klientki przed rozpoczęciem stylizacji paznokci
  • sterylizowane narzędzia (czarna kropka na torebce)
  • jednorazowe rękawiczki u stylistki, waciki
  • jednorazowy pilniczek do każdej usługi oraz patyczki do skórek, kapturki ścierające

Tylko te zasady dają gwarancję bezpieczeństwa. W Eyebar przestrzegamy wszystkich, dlatego możecie być spokojne o swoje bezpieczeństwo.

Więcej w tej kategorii

Przedłużanie rzęs – dostępne w salonach Eyebar

Jeśli marzysz o hipnotyzującym spojrzeniu i długich, gęstych rzęsach, przedłużanie rzęs to zabieg stworzony dla Ciebie! Podkreślone rzęsy sprawiają, że spojrzenie staje się zalotne i wyraziste. Diametralnie wpływają na wygląd twarzy. Jednak wiele z nas nie posiada naturalnie długich i grubych włosków.  Dzięki zabiegowi przedłużania będziesz mogła cieszyć się pięknym spojrzeniem każdego dnia. Dodatkowo oszczędzisz czas, który spędzasz na codziennym makijażu.

Goodbye mascaro do tuszowania rzęs!

Twoim marzeniem są piękne, długie i podkręcone rzęsy? Masz dość codziennego tuszowania rzęs i usuwania w ciągu dnia resztek tuszu z policzków? Mamy dla Ciebie wyzwanie. Zapomnij o tuszu do rzęs przez 42 dni. Postaw na laminację rzęs z koloryzacją! To bezpieczny zabieg gwarantujący spektakularne i naturalne rezultaty. Sprawdź, na czym polega jego magia.

Dzień Matki 2022 – jak go spędzić?

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. To szczególne święto, w którym możemy podziękować naszym Mamom za wszystko, co dla nas zrobiły. Pora więc pomyśleć, jak spędzić ten wyjątkowy dzień.

Eyebar na Instagramie
Salony Eyebar

-20% NA WSZYSTKIE USŁUGI

Zarejestruj się teraz i odbierz swój voucher zniżkowy...

Zniżka na wszystkie usługi podczas pierwszej wizyty. Naliczana od cen regularnych. Promocja nie łączy się z innymi.

-20% NA WSZYSTKIE USŁUGI

Zarejestruj się teraz i odbierz swój voucher zniżkowy...

Zniżka na wszystkie usługi podczas pierwszej wizyty. Naliczana od cen regularnych. Promocja nie łączy się z innymi.