Masz pytanie? Chcesz się umówić? +48 22 101 01 75, +48 22 101 72 71

Poradnik bezpiecznego opalania

Zapewnienie prawidłowej ochrony przeciwsłonecznej to must have nie tylko podczas lata. Kremy z wysokim filtrem powinno stosować się cały rok. Promienie UVA występują w takim samym natężeniu przez 12 miesięcy!

Promieniowanie słoneczne dzieli się na promieniowanie UVB i UVA. Pierwsze z nich odpowiada za oparzenia, natomiast promieniowanie UVA wnika głębiej, uszkadzając elastynę i kolagen w skórze.

Jak prawidłowo chronić się przed słońcem?

Pamiętajmy, że szkodliwe promieniowanie przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry. Dlatego, jeśli chcesz długo cieszyć się młodym wyglądem, przed każdym wyjściem z domu nałóż krem z filtrem, nawet jeśli pogoda za oknem jest pochmurna.

Co oznacza skrót SPF?

SPF czyli z ang. Sun Protection Factor to współczynnik, określający stopień ochrony przed promieniowaniem UV. Wysokość SPF nie oznacza, ile minut można przebywać na słońcu, tylko wskazuje stosunek ilości promieniowania UV, powodującego oparzenie przy zastosowaniu filtra. Przykładowo jeśli użyjesz SPF 30, do oparzenia dojdzie po 30-krotnie dłuższym czasie, niż bez zastosowania kosmetyku. Aby zapewnić swojej skórze prawidłową ochronę, zacznij od stosowania kosmetyków z najwyższym filtrem, stopniowo zmniejszając ich wartość.

Jakie filtry słoneczne mamy do wyboru?

Istnieją dwa rodzaje kosmetyków chroniących przed szkodliwym promieniowaniem – filtry mineralne i chemiczne. Filtry mineralne mają w swoim składzie tlenek cynku i tytanu, które blokują promienie słoneczne. Ten rodzaj filtrów sprawdzi się u osób ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Filtry chemiczne zawierają takie składniki, które rozpraszają lub pochłaniają promienie słoneczne. Ten rodzaj filtrów jest niewidoczny na skórze, a ich formuła jest lżejsza niż w przypadku filtrów mineralnych.

Najważniejsze rady dotyczące bezpiecznego opalania

Pamiętaj, że jednorazowe nałożenie kosmetyku z filtrem nie wystarczy. Kremy z filtrem należy aplikować ponownie, mniej więcej co dwie godziny. To samo dotyczy wodoodpornych kosmetyków – filtry utrzymują się na skórze ok. 40 minut od zanurzenia w wodzie. Dlatego, jeśli spędzasz długie godziny na pluskaniu się w wodzie, koniecznie nałóż krem ponownie. SPF potrzebuje ok. 20 minut, żeby się wchłonął. Dlatego nakładaj filtr jeszcze przed wyjściem z domu. Forma kosmetyku ochronnego również jest ważna. Filtry w postaci mgiełki lub pędzla z pudrem są niezwykle wygodne w użyciu, jednak nie zapewniają wystarczającej ochrony. W przypadku kremu z filtrem wystarczająca jest ilość mieszcząca się na łyżeczce.

Benefity z przebywania na słońcu

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest nieodłącznym elementem wakacji. Promienie słoneczne mają też swoje plusy – mogą zapobiegać depresji, przyczyniają się do syntezy witaminy D3, która jest bardzo ważna dla kości i stawów. Jeśli więc zadbasz o prawidłową ochronę przeciwsłoneczną, będziesz mogła cieszyć się słoneczną pogodą, jednocześnie nie martwiąc się o przedwczesne starzenie i ryzyko zachorowania na raka skóry.

poradnik-bezpiecznego-opalania-2

Więcej w tej kategorii

Przedłużanie rzęs – dostępne w salonach Eyebar

Jeśli marzysz o hipnotyzującym spojrzeniu i długich, gęstych rzęsach, przedłużanie rzęs to zabieg stworzony dla Ciebie! Podkreślone rzęsy sprawiają, że spojrzenie staje się zalotne i wyraziste. Diametralnie wpływają na wygląd twarzy. Jednak wiele z nas nie posiada naturalnie długich i grubych włosków.  Dzięki zabiegowi przedłużania będziesz mogła cieszyć się pięknym spojrzeniem każdego dnia. Dodatkowo oszczędzisz czas, który spędzasz na codziennym makijażu.

Goodbye mascaro do tuszowania rzęs!

Twoim marzeniem są piękne, długie i podkręcone rzęsy? Masz dość codziennego tuszowania rzęs i usuwania w ciągu dnia resztek tuszu z policzków? Mamy dla Ciebie wyzwanie. Zapomnij o tuszu do rzęs przez 42 dni. Postaw na laminację rzęs z koloryzacją! To bezpieczny zabieg gwarantujący spektakularne i naturalne rezultaty. Sprawdź, na czym polega jego magia.

Dzień Matki 2022 – jak go spędzić?

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. To szczególne święto, w którym możemy podziękować naszym Mamom za wszystko, co dla nas zrobiły. Pora więc pomyśleć, jak spędzić ten wyjątkowy dzień.

Eyebar na Instagramie
Salony Eyebar

-20% NA WSZYSTKIE USŁUGI

Zarejestruj się teraz i odbierz swój voucher zniżkowy...

Zniżka na wszystkie usługi podczas pierwszej wizyty. Naliczana od cen regularnych. Promocja nie łączy się z innymi.

-20% NA WSZYSTKIE USŁUGI

Zarejestruj się teraz i odbierz swój voucher zniżkowy...

Zniżka na wszystkie usługi podczas pierwszej wizyty. Naliczana od cen regularnych. Promocja nie łączy się z innymi.